Niemowlaczek
Twój mały skarb
Forum     Chat
 

Noworodek » 6 sposobów na uśpienie malucha

templatemo

     Czy wiesz o tym, że wyspane maluszki są pogodniejsze, spokojniejsze, mniej płaczą? Na pewno tak, ale jak zapewnić dobry sen swojemu dziecku? Oto kilka prostych zasad, które na pewno w tym pomogą.

 1. Przed snem zadbaj o wyciszenie dziecka - unikaj ekscytujących zabaw, krzyków, opowieści wzbudzających silne emocje. Postaraj się, aby maluch się odprężył.

      

 2. Stwórz rytuał poprzedzający zasypianie - małe dzieci lubią przewidywalność występującą w ich życiu. Dzięki czynnościom powtarzającym się codziennie czują się bezpiecznie i wiedzą, co będzie się działo za chwilę. Dlatego warto ustalić schemat czynności poprzedzających zasypianie. Najpierw kąpiel, przebieranie w piżamkę, karmienie potem kołysanie, przytulanie, śpiewanie kołysanki lub puszczenie spokojnej muzyki.
  Czytaj dalej -> ...      

 3. Układaj malca do snu w jego własnym łóżeczku - dziecko potrzebuje bliskości matki, jednak warto od samego początku uczyć je spać we własnym łóżeczku. Dzięki temu szybciej uczy się samodzielnego uspakajania i zasypiania. Opiekunowie natomiast mają możliwość spokojnego nocnego wypoczynku oraz trochę intymności. Oczywiście są sytuacje, w których można zrobić odstępstwa od tej zasady np. choroba lub bolesne ząbkowanie.

      

 4. Zadbaj o czyste powietrze w pokoju - przewietrz dokładnie pokój przed położeniem niemowlęcia do łóżeczka. Nie pal papierosów, ani nie narażaj dziecka na przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, ponieważ dym zmniejsza odporność na infekcje układu oddechowego oraz zwiększa ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej.

      

 5. Zasłoń zasłony i przygaś światło - zadbaj o to, by dziecko wyraźnie widziało odróżniało pory dnia i nocy. Rozpoznawanie pory dnia znacznie ułatwi maluchowi określenie odpowiedniej pory na sen.

      

 6. Wyeliminuj silne hałasy - nie włączaj głośno radia czy telewizora ani żadnych głośnych urządzeń. Nie należy jednak przesadzać. Dziecko powinno przyzwyczaić się do odgłosów, na co dzień panujących w domu takich jak na przykład rozmowy, to wzmocni jego poczucie bezpieczeństwa.

Artykuł pochodzi z serwisu www.linkbaby.pl


Prześlij znajomym:        


 
 
Loading

Serwis poleca