Niemowlaczek
Twój mały skarb
Forum     Chat
 

Tablica manipulacyjna to idealna drewniana zabawka dla twojego dziecka

      

Tablica manipulacyjna to jedna z bardziej interesujących zabawek edukacyjnych. To świetna zabawka edukacyjna dla twojego dziecka. Zgodnie z myślą Marii Montessori pozwoli rozwinąć wszystkie zmysły dziecka. Tablica bowiem zbudowana jest z różnych elementów tablicy, pozornie ze sobą sprzecznych, jednak całość stanowi doskonałą zabawę dla dziecka. Dzięki temu dziecko trenuje nie tylko zdolności manualne, ale także poznaje nowe czynności poprzez zabawę. Tablicę manipulacyjną można wykorzystywać na wiele sposobów i za każdym razem będzie to ciekawa podróż i przygoda dla twojego malucha. Co jeszcze warto wiedzieć o tablicach manipulacyjnych?
Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak działa tablica manipulacyjna
  • z czego zbudowana jest tajemnica manipulacyjna

Tablica manipulacyjna to niepozorna zabawka składająca się z wielu elementów, pozornie ze sobą niepowiązanych. Dzięki temu pozwala ona na rozwijanie wyobraźni, trenowanie zdolności manualnych oraz narządów zmysłów przez twoje dziecko, które później przełoży to w starszym wieku na inne ważne umiejętności.  Warto pamiętać, że to także doskonała zabawka wykonana z naturalnych materiałów, którą możemy zarówno zawiesić na ścianie jak i położyć na podłodze, co pozwala także dbać o ruch twojego dziecka i odpowiedni balans ciała.

Tablica manipulacyjna - z czego się składa i jak jest zbudowana?

Tablice manipulacyjne od Magic Wood mają bardzo wiele zalet. Zacznijmy od tego, że zostały stworzone z myślą o najważniejszym zmyśle poznawczym dziecka, czyli zmyśle dotyku. Z kolei zmysł dotyku oraz ruchy rękami nazywane są małą motoryką. Powiązane są z rozwojem dziecka - im więcej dziecko manipuluje, dłoń dotyka, przekłada, zakłada, przesuwa, tym lepiej później posługuje się mową w wieku bardziej dojrzałym. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na manualne zabawy dziecka w jak najmłodszym wieku.

Drugą ważną kwestią jest to, że dzieci ciekawi dosłownie wszystko - to co jest nieznane, najczęściej zakazane. W skrócie możemy powiedzieć, że wszystko to, co nie jest tradycyjną dziecięcą zabawką. Dlatego tablice manipulacyjne zostały wyposażone w takie sprzęty i elementy, które na pierwszy rzut oka w ogóle nie kojarzą się z zabawką czy dziecięcymi zabawami. Na tablicy manipulacyjnej znajdziemy guziki, dzwoneczki, koraliki, zasuwki, małe klamki, rzepy, paski oraz inne elementy, których dziecko z chęcią dotyka w normalnym otoczeniu. Dzięki nagromadzeniu tak interesujących przedmiotów dziecko nie tylko ćwiczy małą motorykę, ale także dotyka wszystko to, co w normalnym świecie go ciekawi. Może to przesuwać, zapinać i rozpinać, przestawiać, zestawiać, robić dosłownie wszystko co tylko zechce. To, jak działają poszczególne elementy przypomina przedmioty codziennego użytku. Dzięki czemu ćwiczy swoje umiejętności, które później przełożą się na przykład na szybsze samodzielne ubieranie się, czy zapinanie guzików. A jak wiemy to bardzo ważne umiejętności w miarę rozwoju dziecka.

Dodatkowo tablice manipulacyjne możemy zawiesić na ścianie, położyć na podłodze. Dzięki temu dziecko w różnych pozycjach może bawić się tą zabawką, jednocześnie trenując balans ciała. Ważne jest także to, że tablice manipulacyjne wykonane są z drewna i innych bezpiecznych dla dziecka elementów. Tablica manipulacyjna posiada atest w bezpieczeństwa, co dla wielu rodziców jest bardzo ważną informacją.

Tablice manipulacyjne, czyli doskonały pomysł na prezent na malucha

Oprócz tego, że tablice manipulacyjne i tablice sensoryczne wykonane są z drewna i bezpiecznych materiałów, posiadających wszelkie atesty, a także pomalowane bezpiecznymi dla dziecka i ekologicznymi barwnikami, to wykonane są solidnie i wytrzymają nie jeden pomysł małego odkrywcy. W dodatku są idealnym pomysłem na prezent dla dziecka z okazji urodzin, a nawet narodzin. Tablica manipulacyjna czy tablica sensoryczna może przydać się dziecku już na wczesnym etapie przedszkola, kiedy jest najbardziej zainteresowane przekładaniem, rozkładaniem czy przesuwaniem różnych przedmiotów. Dzięki tablicy manipulacyjnej dziecko ćwiczy swoje narządy zmysłu, koordynację oko-ręka, trenuje własną samodzielność, a także kreatywne myślenie. To zabawka o bardzo dużej wartości merytorycznej, choć z pozoru może wyglądać jak bezwładne zestawienie dziwnych przedmiotów na drewnianej tablicy. Niemniej jest bezpiecznym narzędziem do zabawy dla dzieci i rozwija je najważniejsze umiejętności.  Możemy je zakupić od Magic Wood w bardzo atrakcyjnej cenie. Tablice manipulacyjne mają różne rozmiary, dzięki czemu możemy dopasować je idealnie do potrzeb dziecka oraz wielkości pokoju dziecięcego. W ten sposób powiesimy je zarówno na ścianie jak i położymy na podłodze czy oprzemy o jakiś mebel, dzięki czemu dziecku będzie mogło w różnych sytuacjach bawić się tą tablicą.

Z łatwością kupimy tablicę manipulacyjną zawierającą różne elementy, takie jak zębatki, zamki, dzwoneczki, kołeczki, zegary i inne. Możemy indywidualnie dostosować tablicę do potrzeb dziecka, spersonalizować ją jego imieniem, by dziecko poczuło się absolutnie wyjątkowe. Zachęcamy do inwestowania w tablice manipulacyjne i tablice sensoryczne, które są doskonałym sposobem na wspomaganie rozwoju dziecka na wczesnym etapie jego życia. Ta zabawka drewniana da naszemu dziecku wiele radości.
Prześlij znajomym:        


 
 
Loading

Serwis poleca