Niemowlaczek
Twój mały skarb
Forum     Chat
 
Umiar- złoty środek na początek rodzicielstwa

       Dla rodziców oczekujących pierwszego dziecka wybór odpowiedniej wyprawki może okazać się nie lada kłopotem. Rynek akcesoriów i kosmetyków dla dzieci jest bardzo szeroki. Osoba, która nie wie czego dokładnie potrzebuje dla swojego dziecka może utonąć w morzu niepotrzebnych gadżetów i kosmetyków do pielęgnacji a przy okazji stracić niemało gotówki.

      


       Kosmetyki dla niemowląt

       Przy pierwszych zakupach dla noworodka - tak zwanej wyprawce - pierwszą niezbędną rzeczą jest... zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. Na sam początek, małe dziecko tak naprawdę nie potrzebuje wiele do szczęścia. Podstawą dla maluszka, której potrzebuje jest obecność opiekuna i spokój. Poza kompletem ubranek, łóżeczkiem lub kołyską i kocykiem warto zadbać o odpowiednie kosmetyki dla niemowląt. Dobrej jakości produkty dla niemowląt charakteryzują się dość prostym i sprawdzonym składem. Bezwzględnie należny zwrócić uwagę na to czy dany kosmetyk posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Taki symbol umieszczony na opakowaniu świadczy o tym, że jest on bezpieczny i delikatny. Z pewnością nie podrażni delikatnej skóry noworodka. Na sam początek wystarczy delikatny płyn do kąpieli. Skóra noworodka nie wymaga natłuszczania i smarowania balsamami. Tego typu produkty dla niemowląt można z powodzeniem wprowadzić w późniejszym okresie ich życia.

       Wózek lub chusta

       W zależności od zamiarów przyszli rodzice mogą wybrać odpowiedni wózek lub zdecydować się na ominięcie tego wydatku i zainwestować w chustę do noszenia. Często czas i temperament dziecka same weryfikują, w jaki sposób dziecko będzie transportowane. Dzieci o wysokich potrzebach, tak zwane High Need Baby, często potrzebują dużo więcej bliskości, od swoich rówieśników. W takim wypadku chusta będzie wybawieniem zarówno dla opiekunów, jak i dla malucha. Dobry wózek powinien mieć przestronną gondolę i odpowiedni system amortyzacji - rynek obfituje w różne modele wózków. Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, w kolejnym dopiero zadbać o walory estetyczne i kolorystykę.

       Karmienie

       Jeżeli przyszła mama jest nastawiona na karmienie piersią nie warto kupować na zapas smoczków i butelek. Karmienie piersią jest najlepszym sposobem na żywienie dziecka. Według WHO - Światowej Organizacji Zdrowia, wyłączne karmienie piersią powinno być podstawą żywienia małego dziecka do czasu ukończenia przez nie 6 miesiąca życia. Po tym czasie, można wprowadzać już inne pokarmy i kontynuować karmienie piersią tak długo, jak obu stronom to odpowiada (najlepiej przez pierwsze dwa lata życia dziecka).

       Jeżeli byłoby to możliwe, na sam początek wspólnego życia z noworodkiem, każdy rodzic powinien się zaopatrzyć także w sporą dawkę odporności na stres i umiejętność efektywnego funkcjonowania przy małej ilości snu - niestety zwykle nie jest to możliwe.Prześlij znajomym:        


 
 
Loading

Serwis poleca