Niemowlaczek
Twój mały skarb
Forum     Chat
 

Nosidła górskie - ergonomiczne nosidełka dla dzieci na wyjazdy i nie tylko

nosidła górskie

      

Nosidła górskie czy ergonomiczne? Jakie nosidełka dla dzieci wybrać?

Specjalne nosidła to jeden z najbardziej praktycznych dla dzieci. Są niezwykle pomocne przy noszeniu dziecka podczas spacerów i doskonale sprawdzają się niemal w każdych okolicznościach, gdy rodzic chce przemieszczać się bez wózka. Prócz klasycznych chust do noszenia dzieci, na rynku dostępne są także nosidełka ergonomiczne oraz nosidła górskie. Sprawdźmy, które z nich najlepiej sprawdzi się dla kilkumiesięcznego maluszka.
      

Nosidło ergonomiczne . bezpieczne noszenie dziecka

Ergonomiczne nosidła dla dzieci to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które jeszcze nie chodzą. Są one bowiem zaprojektowane tak, by wspierać zdrowy rozwój maluszków pod wieloma względami. Przede wszystkim na uwagę zasługuje budowa takich nosideł. Większość modeli jest regulowana, dzięki czemu można dostosować ich ułożenie bezpośrednio do potrzeb dziecka. Materiał, z którego są one wykonane, jest jednocześnie elastyczny, ale i na tyle sztywny, by jednocześnie zapewnić maluchowi wygodę, ale i stworzyć właściwe podparcie oraz stabilizację dla jego rozwijającego się kręgosłupa.

Wady i zalety nosideł ergonomicznych

Nosidło ergonomiczne to przede wszystkim produkt bardzo bezpieczny. Można używać go bez obaw, że spowoduje jakiekolwiek szkody związane choćby z postawą dziecka. To jednak nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Nosidełka ergonomiczne są też niezwykle wygodne w użytkowaniu przez samych rodziców. I nie chodzi tu wcale jedynie o ich noszenie . choć oczywiście również. Takie nosidła są na przykład bardzo komfortowe, jeśli chodzi o ich przewożenie. Dzięki kompaktowej budowie można z łatwością je złożyć i schować do torby lub plecaka.

Dużym atutem nosidełek ergonomicznych jest też duży wybór wśród modeli. Dzięki temu każdy może dopasować nosidło w sposób indywidualny, tak by spełniało wszystkie wymagania względem dziecka i rodzica.

Nosidła ergonomiczne . zastosowanie

Nosidła regulowane ergonomiczne, miękkie są bardzo uniwersalne. Z tego też powodu ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Sprawdzają się one właściwie dosłownie wszędzie. Są idealne zarówno na zwykły spacer, jak i w góry, nad morze, czy na przechadzkę po mieście. Co więcej, w nosidle ergonomicznym można nosić dziecko na wiele różnych sposobów, zarówno tradycyjnie, czyli z przodu, jak i na plecach, czy nawet na biodrze.

Nosidło turystyczne . dla aktywnych rodziców

Nosidełko turystyczne, nazywane też górskim, swoją budową całkowicie różni się od nosidła ergonomicznego. Przede wszystkim jest ono konstrukcją stelażową. Oznacza to, że jego cała budowa opiera się na sztywnym szkielecie, który pokryty jest odpowiednim materiałem. Dlaczego tak? Ponieważ takie usztywnienie gwarantuje pełne bezpieczeństwo dziecka, podczas wykonywania aktywności przez rodziców. Tym natomiast zapewnia wygodę noszenia malucha. Jest też bezpieczny dla pleców rodzica. Warto wspomnieć, że nosidło turystyczne umożliwia noszenie dziecka wyłączenie w jednej konfiguracji, czyli na plecach, a także, że przeznaczone jest raczej dla dzieci starszych.

Nosidełko górskie, prósz stelażu, wyposażone jest też w stabilne siedzisko. Zapewnia ono dziecku nie tylko komfort, ale i prawidłowe ułożenie. Dzięki temu podobnie jak w przypadku nosidełka ergonomicznego, nie należy martwić się o nieodpowiednią pozycję, która może powodować wady postawy.

Wady i zalety nosideł turystycznych

W nosidle turystycznym jest przede wszystkim naprawdę sporo miejsca do przechowywania. To niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Podczas wyprawy można swobodnie schować do nosidła turystycznego całe niezbędne wyposażenie dziecięce i nie tylko. Dużym plusem nosideł górskich jest też ich solidność. Są naprawdę bardzo trwałe. Dodatkowo, dzięki sztywnej budowie, umożliwiają bardzo wygodne przemieszczanie się z dzieckiem nawet po trudnych terenach.

A co z wadami? Noszenie nosidła turystycznego wymaga sporej siły. Sama konstrukcja jest bowiem dość ciężka . może ważyć nawet do 4 kg. Do minusów można zaliczyć także to, że pozwala ona na noszenie dziecka wyłącznie w jednej pozycji.

Nosidełka turystyczne . kiedy warto je kupić?

Nosidełka turystyczne, górskie, stelażowe to doskonały wybór szczególnie dla osób, które lubią podróżować. Świetnie sprawdza się ono zarówno podczas spokojnych górskich przechadzek, jak i wymagającego trekkingu. Kupno nosidełka turystycznego pozwoli rodzicom bez problemu zabierać na takie wyprawy dziecko, bez obaw o jego bezpieczeństwo, czy choćby ból nóżek. To świetna inwestycja dla wszystkich miłośników gór, którzy chcą zarazić dzieci swą pasją.

Gdzie kupić nosidło dla dziecka?

Nosidełka dla dzieci można kupić obecnie w wielu sklepach. Pamiętajmy jednak, że wybór odpowiedniego ma tu bardzo duże znaczenie. Nosidło może mieć bowiem duży wpływ na sposób rozwoju dziecka. Jeśli będzie ono niewłaściwe, to może spowodować nieodwracalne szkody. Dlatego też warto kupować tego typu produkty jedynie w sprawdzonych sklepach branżowych. A najlepiej, jeśli są to sklepy specjalizujące się właśnie w nosidełkach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że znajdziemy w nich jedynie sprawdzone produkty najlepszych producentów. Świetne nosidełka w wielu różnych wariantach znajdziemy przede wszystkim w sklepach online.
Prześlij znajomym:        


 
 
Loading

Serwis poleca