Niemowlaczek
Twój mały skarb
Forum     Chat
 

Co to jest mleko modyfikowane?

      

Mleko matki - pierwszy pokarm dziecka, który zapełnia go wszystkimi niezbędnymi elementami odżywczymi dla wzrostu i rozwoju, jak fizycznego tak i psychicznego, w pierwsze miesiące życia, dlatego tak ważnym jest wybór właściwego pokarmu zastępczego gdy karmienie piersią nie jest możliwe lub pokarmu dodatkowego, które będzie wspierało organizm niemowlaka. Mleko modyfikowane jest najlepszym rozwiązaniem dla niemowląt, gdyż dzięki modyfikacjom najbardziej przypomina mleko mamy, a w niektórych aspektach jest lepsze.

      

      

Dlaczego mleko modyfikowane?
Na pierwszym rzut oka wydaje się, że krowie mleko może być lepszym zamiennikiem mleka matki, ponieważ mleka modyfikowane są robione na jego bazie, ale nie ma nic bardziej mylnego. Naturalne mleko krowie nie nadaje się jako pokarm dla niemowląt przez niewystarczającą ilość żelaza, które jest niezbędne dla rozwoju dziecka, a jego brak może powodować anemię. Z drugiej strony, mleko krowie ma w sobie zbyt dużą ilość sodu i białka, które są zbyt uciążliwe dla nerek noworodka, oraz bardzo małą ilość laktozy, witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych, inaczej zwanych NNKT, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka.

Z czego się składa mleko modyfikowane?
Proces modyfikacji mleka dla dzieci polega na obniżeniu, tak bardzo szkodliwego dla niemowlaka, potasu, chloru i sodu oraz dodaniu do tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, z niewystarczającą ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych, tłuszcze roślinne. Również mleko modyfikowane może być nie tylko zamiennikiem mleka matki, a służyć jako dodatkowy pokarm dla niemowląt. Podczas modyfikacji mleka, zostaje ono nasycone dużą ilością witamin, których może brakować nawet w mleku matki. Modyfikowane mleko dla dziecka jest wykonywane w ten sposób, by jak najbardziej przypominać kobiece mleko, dlatego są do niego również dodawana laktoza i inne węglowodany oraz enzymy i probiotyki, które nadają dziecku energii i chronią przed chorobami.
Rewolucją ostatnich lat, jest dodanie probiotyków, na wzór tych, które są zawarte w mleku mamy, do mleka modyfikowanego. Są to elementy, których zadaniem jest rozwój dobrych bakterii w układzie pokarmowym dziecka, co w swoją kolei chroni przed rozwojem złych i w wyniku dziecko dorasta zdrowe i jest znacznie mniej podatne na przeziębienia i choroby.

Modyfikowane mleko - bezpieczny pokarm dla niemowląt i dzieci
Nie warto się bać słowa .modyfikowane., gdyż wszystkie modyfikacje są dokonane w celu wzmocnienia organizmu dziecka i taki pokarm dla niemowląt jak mleko modyfikowane nie zawiera żadnych konserwantów, barwników, a nawet glutenu. Nie znajdziesz w jego składzie nic co by mogło zaszkodzić Twojemu dziecku. Również w ostatnich latach coraz więcej dzieci cierpi na różnorodne alergie, których charakter przewlekły powoduje komplikacje w życiu dziecka oraz na dalszych etapach jego życia. Choć podstawą dla mleka modyfikowanego jest krowie mleko ale podczas modyfikacji są obniżane jego właściwości alergizujące, przez co żadne dziecko nie będzie miało przeciwwskazań przeciwko piciu mleka modyfikowanego.

      Prześlij znajomym:        


 
 
Loading

Serwis poleca