Niemowlaczek
Twój mały skarb
Forum     Chat
 

Dziecko na stoku

kwas foliowy

       Wakacje czy ferie z małym dzieckiem nie muszą oznaczać wielkiego stresu i wypchanego dodatkowymi torbami pod sam dach samochodu. Dla rodziców i dziecka taki wyjazd powinien być przede wszystkim czasem wspólnego relaksu, a dla samego malucha nową lekcją wrażeń. Dziecko może być doskonałym kompanem nad morzem, jeziorem, a nawet w górach. O czym należy pamiętać, zabierając na dłuższą wycieczkę niemowlaka, dwulatka lub pięciolatka?

Spokojny niemowlak

       Poróż z kilkumiesięcznym niemowlakiem w śnieżne góry ma swoje plusy i minusy. Do tych pierwszych zdecydowanie należą kwestie zdrowotne - maluch wzmocni swoją odporność i poczuje się znacznie lepiej w górskim klimacie. Dziecko, które jeszcze nie raczkuje i nie ząbkuje nie będzie sprawiało problemów podczas wyjazdu, dodatkowo właściciele pensjonatów często bezpłatnie wstawiają do pokoju gości łóżeczko dla niemowlaka.
Czytaj dalej -> ...
       Przy tak małym dziecku ważne jest, aby nie zmieniać trybu dnia, do którego go przyzwyczailiśmy - dobrze, aby karmić go, kąpać i usypiać o tych samych godzinach, co w domu. Spacery po dolinach, gdzie wiatr jest znacznie słabszy niż u szczytów gór, sprawdzą się idealnie. W tym roku temperatura rzadko spada poniżej zera, dlatego to najlepszy czas, by zapoznać maluszka z górskim klimatem - jeśli nie grozi nam szczególnie mroźna zima, możemy wychodzić z nim nawet na dwie godziny dziennie. Niestety resztę dnia mama będzie musiała spędzić z dzieckiem w pensjonacie.

       Koniecznie zabierzmy ze sobą: kilka polarów, grubego pajacyka i kombinezon, a także ciepłą czapkę i szalik. Dziecko w tym wieku pożywia się wyłącznie mlekiem matki, dlatego możemy zaoszczędzić miejsca w bagażu na produktach żywieniowych. Pamiętajmy jednak o kosmetyku chroniącym buzię i ciało przed zimnym wiatrem.

Maluch od 1 do 3 roku życia

       Taki maluszek z pewnością zyska znacznie więcej na wyjeździe w góry - poza możliwością pooddychania świeżym powietrzem, będzie mógł również pojeździć na sankach czy nauczyć się lepić bałwana. Musimy zabrać nieco większe, niz w przypadku niemowlaka, zapasy jedzenia, dlatego upewnijmy się, że w pensjonacie jest lodówka. Dziecko w tym wieku może już wyruszyć z nami na szlak - oczywiście w specjalnej chuście, gdzie przytulone do piersi mamy lub taty, będzie mogło zapoznawać się z pięknymi widokami.

       Dobrze zabrać ze sobą: podstawową ciepłą garderobę niekrępującą ruchów, ulubioną przytulankę do spania, gotowe dania w słoiczkach, przeciery, owoce, jarzyny (blender, jeśli kuchnia w pensjonacie nie jest w niego wyposażona), kosmetyki chroniące przed wiatrem oraz kosmetyk 2w1 do mycia ciała i włosków. Sprawdzi się na przykład żel do mycia 2w1 Alphanova Bebe, którym dodatkowo mama może zmywać sobie makijaż. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsca w walizkach.

Energiczny kilkulatek

       Cztero- czy pięciolatka trudno utrzymać w miejscu. Taki maluch bardzo chętnie włoży na nogi nartki i razem z innymi dziećmi będzie chciał zjeżdżać z malutkiego stoku. Jeśli wypożyczamy sprzęt zadbajmy o to, aby był dopasowany do wagi i wzrostu dziecka. Jeżeli kilkulatek spędza tak dużo czasu na uprawianiu sportów zimowych, musimy pamiętać o tym, że jego buzia jest narażona na działanie silnych promieni słonecznych. Ochrona przed słońcem na stoku to bardzo istotna sprawa, śnieg odbija około 80% światła słonecznego, które w połączeniu z wiatrem i chłodem zaszkodzi delikatnej skórze dziecka. Koniecznie wybierzmy więc naturalny kosmetyk z wysokim filtrem, np. Krem na słońce SPF 30 lub 50 Alphanova Bebe. To produkt bez parabenów i parafiny - nie zaszkodzi buzi dziecka, a do tego skutecznie ją nawilży i ochroni przed słońcem. Kilkulatek często może jeść to, co jego rodzice, dlatego znika problem dodatkowego prowiantu.

       Co jeszcze nam się przyda: kolorowanka umili dziecku czas, kiedy zabraknie typowo domowych rozrywek.Prześlij znajomym:        


 
 
Loading

Serwis poleca