Niemowlaczek
Twój mały skarb
Forum     Chat
 
Body z napisem Ja kocham Tatę, a Mama jego wypłatę: skandal czy sprawdzian z dystansu do siebie?

       Przyznacie, że taki napis na ubrankach dla niemowląt .Ja kocham Tatę, a Mama jego wypłatę. musi wywołać jakieś emocje, reakcję. Jest odbierany skrajnie bo nie jest neutralny. Nie można pozostać na niego obojętnym.

      


       Odnosi się on do cech Mamy, która jest zbyt bardzo skupiona na sprawach materialnych, finansach. Dobra materialne ceni bardziej niż swojego partnera. Zabrzmiało bardzo poważnie, wręcz diagnostycznie dla związku, smutno i przyziemnie. Ale czy napis na ciuszku dla dzieci możemy traktować i odbierać z pełną powagą?

       Zwykle odbiorcy tegoż napisu dzielą się na dwa obozy. Pierwszy obóz jest oburzony, zniesmaczony i nigdy nie kupiłby takiego ciuszka dla dziecka, a już na pewno z przeznaczeniem na prezent dla kogokolwiek. Widzi w nim jedynie sposób na obrażenie drugiej osoby. Ale czy słusznie?

       Drugi obóz się uśmiechnie, i na przekór wszystkim ubranko zakupi, a i chętnie podaruje z humorem w ramach oryginalnej niespodzianki dla rodziców malucha. Tylko czy rodzice mają akurat podobne poczucie humoru i dobrze odbiorą taki prezent?

       Kluczem do odbioru przesłania napisu na tym body jest dystans do siebie i poczucie humoru. I wyczucie komu można taki prezent sprawić.

       Czymże jest dystans do siebie?

       To raczej rzadka lecz pożądana umiejętność śmiania się z własnych wad, kompleksów, zalet. To akceptowanie swojej niedoskonałości z humorem, uśmiechem. Osoba posiadająca zdrowy dystans do samej siebie nie jest w stanie poczuć się obrażona przez napis na body dziecięcym. Jest odporna na tego typu żartobliwą krytykę. Nie bierze jej dosłownie, poważnie. Ubranka dla niemowląt i aplikacji na ich froncie nie podnosi do rangi krytyki, przytyku.

       Nieważne w którym obozie się znajdujecie - musicie przyznać, że obok tego produktu nie można przejść obojętnie. Albo go kochacie, albo nienawidzicie. Albo czujecie w nim dowcip, albo odbieracie jako kiepski żart. Rynek ubranek dla dzieci daje takie możliwości wyboru, że nie musicie wyjść ze sklepu właśnie z tym produktem. Choć aplikacja jest chwytliwa i takie ubranko mogłoby być całkiem udanym prezentem dla właściwej osoby.Prześlij znajomym:        


 
 
Loading

Serwis poleca