Niemowlaczek
Twój mały skarb
Forum     Chat
 

Bezpieczne zabawki

       Zabawki są dla naszego dziecka jednym z podstawowych stymulatorów rozwoju. Kupujemy je już dla niemowlaczka, unieruchomione w łóżeczku małe dziecko szczególnie łaknie przedmiotów wymagających skupienia uwagi. Dziecko starsze czerpie bodźce zewsząd. Każdy przedmiot, zdarzenie, każdy obraz to dla niego kolejny krok na etapie poznawania świata.

      

       Po pierwsze: bezpieczeństwo

       Aby nasze dziecko rozwijało się w sposób harmonijny, musimy dostarczać mu świadomie kolejne bodźce. Z pewnością taką funkcję spełniają zabawki. To na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy zakupie zabawek dla naszego dziecka, to czy dana zabawka spełnia warunki zabawki bezpiecznej.

       Kupując zabawkę, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na kilka elementów:

  • Czy jest na niej informacja, dla jakiego wieku dziecka jest przeznaczona,
  • Czy posiada znak bezpieczeństwa CE, taki znak dotyczący tylko przedmiotów wytwarzanych na obszarze UE informuje nas, że przedmiot został wykonany zgodnie z wytycznymi UE dot. bezpieczeństwa, czy na zabawce znajduje się nazwa i adres producenta.
  • Czy posiada ona instrukcję obsługi w języku polskim, czy na opakowaniu znajdują się informacje o sposobach konserwacji przedmiotu.
  • Dobrze, gdy zabawka, którą kupujemy, posiada atesty Instytutu Matki i Dziecka czy Państwowego Zakładu Higieny. Nie są one obowiązkowe, ale jeżeli znajdziemy je na opakowaniu, możemy być pewni, że zabawka została sprawdzona przez te instytucje ze wszystkimi polskimi normami i nasze dziecko może bezpiecznie je używać.

       Przy zakupie zabawki warto też kierować się po prostu zdrowym rozsądkiem i zwrócić uwagę na kształt, obecność zbyt drobnych części, odpowiednie zabezpieczenie baterii etc.

       Hulajnogi Mini Micro - to wszystko sport

       Jednym z najlepszych zabawek, jakie możemy kupić naszemu dziecku to wszelkie przedmioty, urządzenia służące i rozwijające aktywność fizyczną. Rozwijają one nasze dziecko fizycznie, przyzwyczajają do sportu i przygotowują do późniejszych aktywności.

       Takim urządzeniem, które z pewnością wniesie wiele pozytywnych emocji, są hulajnogi dla dzieci. Wzmacniają one naszemu dziecku całe ciało, uczą poczucia równowagi, pozwalają aktywnie spędzać czas na powietrzu. I oczywiście muszą być bezpieczne. Do takich należą z pewnością szwajcarskie hulajnogi Micro. Dostosowane do każdego wieku, również dla osoby dorosłej. Trzeba tylko dobrać odpowiedni dla naszego dziecka, jego umiejętności, wieku i wagi model. Wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów dostarczą dziecku mnóstwo zabawy, a nam radości oglądając je w akcji. Przy zakupie hulajnogi nie wolno zapomnieć o szeregu akcesoriów podnoszących bezpieczeństwo użytkowania. Wszelkie kaski, światełka, nakolanniki i ochraniacze na łokcie, dzwonki i klaksony zapewniają naszemu dziecku bezpieczeństwo.

       Przed rozpoczęciem użytkowania należy przeczytać instrukcję obsługi, zapoznać się ze sposobami konserwacji i pamiętać o corocznym przeglądzie sprawności urządzenia. Tak przygotowani do sezonu hulajnogowego możemy szukać najlepszych nawierzchni.

      Prześlij znajomym:        


 
 
Loading

Serwis poleca